4 مرحله مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان | دکوراسیون داخلی | خانه آبشار
16594
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16594,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

4 مرحله مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان

طراحی-ساخت-کابینت-آشپزخانه-در-اصفهان

4 مرحله مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان مانند دیگر‌ شهرهای این کره خاکی چند سالی است که موردتوجه قرار گرفته است. با پیشرفت علم طراحی و زیبا و جادارتر شدن کابینت‌ها، اکثر مردم تصمیم به طراحی یا بازطراحی کابینت‌های آشپزخانه با روش‌های مدرن گرفته‌اند.

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان یکی از مراحل مهم طراحی داخلی خانه است که باید با دقت و استفاده از تکنیک‌ها و اصول صحیح انجام شود. یک کابینت کارآمد و زیبا علاوه بر جلوه‌های مدرنیته‌ای که به محیط آشپزخانه می‌دهد، کارایی استفاده از آن‌ها را نیز بالا می‌برد.

در این مقاله قصد داریم 4 مرحله مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه را باهم مرور کنیم. با ما همراه باشید.

۱. برنامه‌ریزی و طراحی:

اولین مرحله، برنامه‌ریزی و طراحی مناسب کابینت‌ها می‌باشد. یک برنامه‌ی از پیش تعیین شده می‌تواند تا ۵۰٪ زمان‌ و مصالح موردنیاز را برای شما بهینه کند؛ اما در این مرحله تنها برنامه‌ریزی مهم نیست بلکه توجه به دیگر المان‌ها نیز اهمیت می‌یابد که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

الف) اندازه‌گیری دقیق:

قبل از انجام هر کاری حتی طراحی، می‌بایست اندازه دقیق آشپزخانه، اندازه لوازم بزرگ مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرف‌شویی یا حتی یخچال و فریزر را در نظر بگیریم. این اندازه‌گیری‌ها به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم به‌درستی کابینت‌ها را طراحی کرده و بهترین طراحی ممکن را با توجه به فضا داشته باشیم.

اندازه-گیری-دقیق-طراحی-و-ساخت-کابینت-آشپزخانه-در-اصفهان

ب) تعیین نیازهای آشپزخانه و اولویت‌ها:

شاید به نظر برسد نیاز و اولویت آشپزخانه تنها استفاده از کابینت‌های جادار با مصالح باکیفیت است و دیگر نیاز به هیچ پیش‌بینی دیگری نیست اما باید گفت این نیازها و اولویت‌های شماست که مشخص می‌کند کدام کابینت با چه اندازه و در چه طرحی‌ (کشویی، ریلی و…)‌ ساخته شود. شما باید تعیین کنید کدام کابینت اهمیت بیشتری داشته و می‌خواهید فضای بیشتری داشته باشد؛ بنابراین تعیین نیازها و اولویت‌ها در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان اهمیت می‌یابد.

ج) انتخاب مدل طراحی:

درنهایت نیز شما می‌بایست تعیین کنید که کدام طراحی کابینت آشپزخانه موردنظرتان است.

آیا کابینت‌های مدرن را می‌پسندید

کابینت-آشپزخانه-مدرن-خانه-آبشار-طراحی-و-ساخت-کابینت-آشپزخانه-در-اصفهان

یا کابینت‌های کلاسیک

کابینت-کلاسیک-در-طراحی-و-ساخت-کابینت-آشپزخانه-اصفهان

و یا کابینت‌های چوبی رستیک یا روستایی

۲. انتخاب جنس و نوع کابینت در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان:

دومین مرحله مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان انتخاب مواد آن است. در انتخاب مواد باید دقت بیشتری کرد زیرا علاوه بر این‌که بر زیبایی آن‌ها تأثیرگذار است، باکیفیت و ماندگاری کابینت نیز ارتباط مستقیم داشته و بر آن اثرگذار خواهد بود.

کابینت آشپزخانه جزو کالاهایی است که شاید یک یا دو بار در عمر یک خانه طراحی و نصب و یا بازسازی شود بنابراین نمی‌توان از اهمیت کیفیت و حتی زیبایی آن چشم‌پوشی کرد. در مبحث انتخاب جنس و نوع کابینت‌ها دو مسئله بسیار حائز اهمیت وجود دارد.

انتخاب جنس کابینت: امروزه طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه بر اساس نوع و جنس آن بسیار متنوع شده است. کابینت‌ها با جنس‌های مختلفی ازجمله چوب، MDF، فلز و پلاستیک موجود هستند که شما می‌توانید با توجه به سلیقه، اولویت‌ها و حتی مقدار بودجه در نظر گرفته‌شده، انتخاب کرده و کار طراحی و اجرا را شروع کنید.
علاوه بر جنس کابینت‌ها شما می‌توانید فرنیش‌های مناسبی را نیز انتخاب کنید که جلوه زیباتری به کابینت‌های شما ببخشد. فرنیش‌ها نیز مانند کابینت‌ها دارای انواع مختلفی از جمله: رنگ، چوب طبیعی، لمینت و روکش‌های مقاوم و… می‌باشند.

کابینت-آشپزخانه-در-طراحی-و-ساخت-کابینت-آشپزخانه-در-اصفهان

۳. ساخت و نصب:

پس از پشت سر گذراندن دو مرحله مهم به مرحله جذاب ساخت و نصب کابینت در مبحث طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان می‌رسیم. در این مرحله طراح شما با استفاده از تکنولوژی‌های در دست، علم و تجربه کافی، کار طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان را برای شما انجام خواهد داد. نکاتی که در ادامه ذکر خواهد شد به شما کمک می‌کند که بهترین طراح و نصاب کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید.

  • استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز: استفاده از تکنولوژی می‌تواند بر روی عملکرد کابینت‌ها و اجرای بیشترین کابینت در کمترین فضا را برای شما به همراه داشته باشد. به‌طور مثال استفاده از سیستم باز و بست شدن اتوماتیک درب کابینت و کشو یا استفاده از صفحه چرخان در کابینت‌هایی که دارای عمق بیشتری هستند و عملاً برخی از لوازم را دور از دسترس قرار می‌دهد ازجمله این موارد است.
  • نصب صحیح: یک طراح و نصاب کابینت آشپزخانه حرفه‌ای و باتجربه قبل از نصب در حین و پس‌ازآن، تمامی مواردی را که در کیفیت نصب کابینت باشد در نظر گرفته و اجرایی می‌کند. درواقع کابینت‌ها باید طوری طراحی، ساخته و نصب شوند که کوچک‌ترین شکاف، ناصافی و ناآراستگی در آن‌ها نتوان مشاهده کرد.
    علاوه بر این موارد یک نصاب باتجربه می‌تواند در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه، آشپزخانه شما را به یک آشپزخانه زیبا و کارآمد تبدیل کند بنابراین انتخاب کسی که در کار طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان تبحر لازم را داشته باشد بسیار ضروری است.

    تیم خانه آبشار با بیش از یک دهه تجربه در این امر می‌تواند به شما مشاوره رایگان بدهد تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. برای ارتباط با کارشناسان ما در خانه آبشار کافی است برروی کلمه خانه آبشار کلیک کنید.
نصب-طراحی-ساخت-کابینت-آشپزخانه-در-اصفهان

۴. نگهداری و مراقبت:

آخرین مرحله در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان، نگهداری و مراقبت از آن‌هاست. همه آنچه در مورد انتخاب طرح، جنس، رنگ گفته شد (هرچند جنس کابینت‌ها بسیار مرغوب باشد) اگر مورد مراقبت قرار نگیرد، دیر یا زود موجب فرسودگی کابینت‌ها خواهد شد.
با نگهداری و مراقبت بسیار ساده از آن‌ها می‌توانید سالیان سال از زیبایی و کارایی آن‌ها لذت ببرید. این نگهداری شامل تمیز کردن آن‌ها با مواد مناسب، که کابینت‌ها دچار خوردگی یا خط و خش نشوند و همچنین جلوگیری از چرک مرده شدن آن‌ها نیز می‌باشد.
فراموش نکنید که اگر در مواردی نیاز به تعویض و یا تعمیر کابینت‌ها بود آن را به‌موقع و در کمترین زمان انجام داده تا عمر مفید کابینت‌ها را افزایش دهید.

نتیجه‌گیری:

طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، انتخاب مواد و تجهیزات مناسب، نصب صحیح و نگهداری از آن‌هاست. با رعایت نکات ذکرشده، می‌توانید یک کابینت زیبا، کارآمد و بادوام برای آشپزخانه خود طراحی کنید.

همان‌گونه که ذکر شد مجموعه خانه آبشار با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در این عرصه آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان در این رابطه می‌باشد. کافی است با کارشناسان ما ارتباط گرفته و سؤالات خودتان را در زمینه طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در اصفهان یا هرنوع تغییرات در ساختمان، مطرح کنید.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه