مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان | دکوراسیون داخلی | خانه آبشار
16641
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16641,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان

مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان

امروزه با پیشرفت دنیای مد و دکوراسیون همه‌ی افراد تمایل دارند محل سکونت خود را به محلی زیبا چشم‌نواز تبدیل کنند. در طراحی‌های امروزه درواقع این تنوع در بخش‌های مختلف خانه مانند رنگ‌آمیزی دیوار، نصب کاغذ دیواری و گچ‌بری‌های مخصوص است که باعث زیباسازی خانه خواهد شد. به‌خصوص که کاغذدیواری‌های مدرن و جذابی طراحی و چاپ می‌شوند که می‌تواند هر سلیقه‌ای را به خود جذب کند.

از طرفی مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان نسبت به رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه بسیار آسان (البته برای تکنسین‌های این حرفه)، سریع‌تر و البته کم‌هزینه‌تر طی می‌شود؛ بنابراین ما در این مقاله قصد داریم مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان را به‌طور مختصر بیان کنیم. این مراحل به شما کمک می‌کنند تا اگر قرار است محیط خانه یا کاریتان را کاغذ دیواری کنید از قبل از مراحل آن مطلع بوده و اقدامات درست را در زمان مناسب انجام دهید. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

نمونه-کاغذ-دیواری9-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

اندازه‌گیری‌ ابعاد

قبل از هرکاری و در ابتدایی‌ترین مرحله از مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان باید ابعاد دیوار را به‌طور دقیق اندازه‌گیری کرد، در زمان اندازه‌گیری باید به این نکته توجه داشت که در نصب کاغذ دیواری اندازه‌گیری دقیق، بسیار مهم به شمار می‌رود، چراکه زمینه‌ساز مراحل بعدی است.

اندازه‌گیری ابعاد در مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان اولین و مهم‌ترین مرحله به شمار می‌رود زیرا در تصمیم شما برای انتخاب الگوها نیز تأثیرگذار است.

انتخاب کاغذ دیواری متناسب با خانه

دومین مرحله از مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان، انتخاب کاغذ دیواری برای مکان مورد نظرتان می‌باشد که بستگی به سلیقه و نظر شما دارد، اما باید این نکات را در نظر داشته باشید که به‌جز سلیقه‌ی شخصی، عوامل متعددی ازجمله متراژ منزل، بودجه، سبک طراحی دکوراسیون منزل و لوازم آن را باید در نظر گرفت.

شاید انتخاب کاغذ دیواری بسیار آسان به نظر برسد و حتی شاید از خودتان بپرسید که چرا ما این مورد را در مقاله ذکر کردیم؟ مگر می‌شود کسی کاغذ دیواری را انتخاب نکند یا حتی اشتباه انتخاب کند!! در سلیقه که دیگر اشتباهی پیش نخواهد آمد!! و با جواب قطعی نه از ما روبرو شوید.

اگرچه تمامی انتخاب‌ها باید مطابق سلیقه شما باشد اما عوامل متعددی که در بالا ذکر کردم می‌تواند دایره انتخاب شما را کمی کوچک‌تر کند. چرا؟

زیرا رنگ و طرح کاغذ دیواری باید متناسب با ابعاد خانه و یا اتاق موردنظر باشد، الگوهای طرح دار و شلوغ برای محیطی با ابعاد کوچک مناسب نمی‌باشد، چراکه محیط را کوچک، آشفته و شلوغ نشان می‌دهد. از طرف دیگر الگو‌های ساده و یکنواخت نیز برای محیط‌های بزرگ مناسب نیست و ممکن است آن‌طور که انتظار می‌رود توجه‌ افراد را به خود جلب نکند یا حتی برای چشم خسته‌کننده باشد.

انتخاب-کاغذ-دیواری-متناسب-با-خانه-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

(مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان!! [مگه با بقیه شهرها چه تفاوتی داره؟])

نوع کاغذ دیواری نیز باید متناسب با شهری که در آن زندگی می‌کنیم و فضایی که در قرار است از کاغذ دیواری استفاده شود باشد، به‌طور مثال در آشپزخانه باید از کاغذ دیواری با مقاومت بالاتر نسبت به اتاق و یا پذیرایی استفاده کنیم تا از کهنه شدن، شسته شدن توسط آب یا خدایی ناکرده آتش گرفتن در امان باشد همچنین باید این نکته را نیز در نظر گرفت که شرایط جوی و آب‌وهوایی استان اصفهان و شهرهای آن به صورتی است که باید در انتخاب جنس و نوع کاغذ دیواری دقت بیشتری کرد. این استان هم دارای فصول سرد و در معرض سرمای شدید و هم دارای فصول گرم و گرمای شدید است بنابراین برای انتخاب و استفاده از کاغذ دیواری باید به این نکات نیز توجه کرد.

یکی دیگر از عواملی که در مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان و برای انتخاب کاغذ دیواری باید در نظر گرفت، سبک طراحی و دکوراسیون است. کاغذ دیواری انتخابی باید با وسایل و مبلمان شما هماهنگ باشد به‌طور مثال کاغذ دیواری شلوغ و رنگارنگ، مناسب خانه‌هایی با دکوراسیون ساده نیست و بهتر است با این دکوراسیون از کاغذهای ساده‌تر استفاده کرد. و درنهایت آخرین گزینه‌ای که برای انتخاب آن باید در نظر گرفت هزینه‌ی کاغذ دیواری است که باید با بودجه‌ی شما همخوانی داشته باشد.

نمونه-کاغذ-دیواری3-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

اگر نمی‌دانید که چه نوع کاغذ دیواری برای شما مناسب است یا درمورد هرکدام از مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان سؤالی دارید می‌توانید از کارشناسان ما در تیم خانه آبشار مشاوره رایگان دریافت کنید. برای برقراری ارتباط با کارشناسان کافی است بر روی کلمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

زیرسازی و آماده‌سازی محیط

زیرسازی و آماده‌سازی محیط به‌عنوان سومین مرحله از مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان، بسیار مهم است و به نگهداری از کاغذ دیواری نیز مربوط می‌شود. بدین منظور کلیه‌ی لوازم و وسایل منزل را از محیط نصب دور می‌کنیم.

این کار برای محافظت از وسایل و سرعت بخشیدن به کار است، (می‌توانید تنها اطراف دیوارها را خالی کرده و مبلمان، قالی‌ها و دیگر لوازم را در وسط محیط خانه قرار دهید تا آسیبی به وسایل نرسد) سپس سطح موردنظر را برای نصب کاغذ دیواری آماده می‌کنیم، برای این کار هرگونه شی‌ء اضافه مانند، قاب عکس، ساعت و… را از روی دیوار برداشته و حتی کلید و پریزها را نیز خارج می‌کنیم و بعد از انجام کاغذ دیواری دوباره نصب خواهیم کرد.

قبل از انجام دیگر مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان و در واقع نصب کاغذ دیواری، ترک، حفره و آسیب‌های دیوار را با استفاده از بتونه روغنی می‌پوشانیم و درنهایت سطح دیوار را پس از خشک شدن کامل بتونه برای صاف و یکدست شدن، سمباده کشی می‌کنیم.

حال با یک پارچه‌ی تمیز سطوح موردنظر را از هرگونه گردوخاک و کثیفی پاک می‌کنیم تا چسب‌های کاغذ دیواری به‌خوبی به دیوار چسبیده شوند. در این مرحله دیوارهای ما آماده‌ی نصب کاغذ دیواری شده‌اند.

نمونه-کاغذ-دیواری-کودکانه-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

نصب کاغذ دیواری

در این مرحله کاغذ دیواری را روی سطح بزرگی مانند میز بزرگی، پهن کرده و پشت کاغذ دیواری با قلم‌مو و به‌صورت یکدست آغشته به چسب می‌شود، نکته‌ی قابل‌توجه این است که کل سطح موردنظر باید به‌طور کامل چسب کاری شود تا پس از نصب کاغذ دیواری باعث جدا شدن و حباب افتادن بین دیوار و کاغذ دیواری نشود.

این نکته نیز حائز اهمیت است که در هنگام نصب، می‌بایست هر برش از کاغذ دیواری را به‌صورت جداگانه آغشته به چسب کرده، روی دیوار نصب نموده و سپس به سراغ برش بعدی رفت.

برای نصب کاغذ دیواری و برای هماهنگی بهتر و قرینه‌سازی دقیق‌تر، پیشنهاد تیم خانه آبشار این است که نصب کاغذ دیواری را از اواسط دیوار شروع کنید، این کار باعث می‌شود، الگوها هماهنگی و همخوانی بهتری داشته و نقص نقاط اتصال، کمتر دیده شود.

حال کاغذ دیواری آغشته به چسب را بالا و وسط دیوار قرار داده و با استفاده از کاردک پلاستیکی، از بالا به پایین روی سطح دیوار می‌چسبانیم و کاردک را به اطراف می‌بریم تا هوای زیر آن را به بیرون هدایت کند، پس‌ازآن به سراغ برش بعدی رفته و مراحل گفته‌شده در بالا را به‌دقت برای کلیه‌ی سطوح و دیوارهای موردنظر اجرا می‌کنیم.

کاغذ-دیواری-کودکانه-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

ایمنی در مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان

در مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان باید به نکات و موارد زیر توجه کنیم:

الف_ استفاده از ماسک: هنگام استفاده از چسب‌های مخصوص به دلیل شیمیایی بودن و مضرات آن و محافظت از ریه حتماً از ماسک استفاده کنید.

ب_ استفاده از لباس مخصوص: برای محافظت از هرگونه آسیب فیزیکی، استفاده از کلاه و دستکش و لباس‌های مخصوص توصیه می‌شود.

ج_ استفاده از تهویه‌ی مناسب: برای جلوگیری از تجمع بو و بخارهای شیمیایی ناشی از چسب‌های مخصوص اطمینان حاصل فرمایید که محیط موردنظر دارای تهویه‌ی مناسب باشد.

با رعایت کردن نکات بالا، از ایمنی حین کار برای خود و دیگر افراد اطمینان حاصل کنید.

اتمام نصب و نگهداری از کاغذ دیواری

پس از انجام تمامی مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان و خشک شدن چسب‌های کاغذ دیواری، با کمک یک پارچه یا اسفنج نم‌دار، تمامی سطوح را از چسب‌های اضافه، جای دست و… تمیز و پاک‌کنید و همچنین اضافات کاغذ دیواری که روی هم قرارگرفته و یا از بالا و پایین دیوار اضافه آمده را با کمک تیغ موکت بر برش دهید.

نمونه-کاغذ-دیواری8-در-مراحل-نصب-کاغذ-دیواری-در-اصفهان

نکته مهم پایانی

اگرچه سعی شد در این مقاله مراحل نصب کاغذی دیواری در اصفهان را به‌طور کامل و با نکات مهم آن ذکر شود اما باید در نظر داشته باشید که نصب کاغذ دیواری نیز مانند هر کار دیگری دارای شرایط خاصی است که تنها افراد باتجربه این شرایط را درک کرده و می‌توانند به‌درستی کار نصب را انجام دهند. تکنسین‌ها و نصاب‌های کاغذ دیواری با دست‌وپنجه نرم کردن با محیط‌های مختلف به‌خوبی می‌توانند از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر قرار است محیط خانه، محل کار یا دیگر محیط‌های موردنظرتان را کاغذ دیواری کنید حتماً این کار را به یک متخصص سپرده یا دست‌کم از آن‌ها کمک بگیرید.

مجموعه خانه آبشار با بیش از یک دهه تجربه در خصوص تمامی مراحل از مراحل نصب کاغذ دیواری در اصفهان می‌تواند به شما مشاوره رایگان ارائه دهد. شما می‌توانید با کلیک بر روی کلمه مشاوره رایگان با کارشناسان ما در خانه آبشار ارتباط بگیرید.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه