نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان | خانه آبشار
16738
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16738,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان

نورپردازی-نمای-خارجی-ساختمان-در-اصفهان-اصلی-

نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان

امروزه از موارد مهم در دکوراسیون ساختمان نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان است، اهداف و سبک‌های نورپردازی در نمای ساختمان باهم تفاوت دارد، اینکه هدف شما برای نورپردازی چیست؟ و چرا این کار را انجام می‌دهید قابل‌توجه است. در این بخش برای به دست آوردن اطلاعات کامل و پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید.

نکات مهم در اجرا نورپردازی ساختمان

نورپردازی نمای خارجی ساختمان‌ها ازجمله: ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان‌ها و … دارای اهمیت خاصی می‌باشد که علاوه بر جنبه‌ی زیبایی که به ساختمان می‌بخشد، باعث جذابیت و زیبایی شهر هم می‌شود، این نکته قابل‌توجه است که در نگاه اول هر فردی، نما و جلوه‌ی ساختمان بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

نکات-در-نورپردازی-نمای-خارجی-ساختمان-در-اصفهان-

نکاتی در این زمینه قابل‌توجه است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:


اهداف: شما باید قبل از نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان هدف خود را تعیین کنید که به چه منظوری این کار را انجام می‌دهید. نورپردازی نمای خارجی با توجه به عوامل مختلفی ازجمله: زیبایی ساختمان، برجسته‌سازی نمای ساختمان، روشن‌سازی فضای اطراف و در بعضی موارد برای مدرن و رمانتیک نشان دادن ساختمان انجام می‌شود.

نور مصرفی: برای نورپردازی نمای خارجی، اینکه از چه نورهایی استفاده کنید باید عوامل گوناگونی را بررسی کنید، استفاده از نورهای LED به دلیل کم‌مصرف بودن و کیفیت بالای آن‌ها گزینه‌ی بسیار مناسبی است که اکثراً در این زمینه استفاده می‌شوند.

تأثیر نور: برای اینکه بهتر متوجه تأثیر نور در محیط موردنظرتان شوید، قبل از نورپردازی کل ساختمان، ابتدا تأثیر نور را در نمونه‌ی کوچک‌تری بررسی کنید و با مشورت گرفتن از یک متخصص، نورپردازی ساختمان را انجام دهید.

ایجاد طرح‌های دارای نظم: برای به وجود آمدن جلوه‌ای منظم و همگرا می‌توانید، از طرح‌های منظم و زیبا استفاده کنید. به‌طور مثال: استفاده از الگوهای هندسی و یا چراغ‌های چشمک‌زن و … .

تکنولوژی در نورپردازی: امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان از نورپردازی‌های هوشمند در نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود، شما می‌توانید بر اساس شرایط و زمان، الگوی خاص نور ساختمان را خودتان کنترل کنید.

شما با رعایت کردن نکات بالا و استفاده از سلیقه و ذوق خودتان می‌توانید نورپردازی زیبا و مناسبی را برای ساختمان موردنظرتان به وجود آورید. شما می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان مجموعه‌ی خانه آبشار بهره‌مند شوید.

روش‌های اجرای نورپردازی نمای ساختمان

روش‌های مورداستفاده در نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان متفاوت و در دو نوع ثابت و متغیر می‌باشد که با توجه به شرایط ساختمان و محیط اطراف آن از این روش‌ها استفاده می‌شود.

نورپردازی-نمای-خارجی-ساختمان-در-اصفهان-روشها-

الف) نورپردازی ثابت

طیف و جهت نور در این نوع نورپردازها ثابت و بدون تغییر است. به همین دلیل در نورپردازی به روش ثابت؛ نور به یک حالت قرار دارد و تحت هیچ عنوان، قابلیت تغییر در طیف، شدت و رنگ را ندارد.

ب) نورپردازی متغیر

نورپردازی متغیر، دقیقاً برعکس نورپردازی ثابت می‌باشد، در این روش از نورپردازی، طیف و شدت نور و همچنین رنگ نور متفاوت هستند، این روش برای ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به جلب‌توجه دارند، ازجمله: ساختمان‌های گردشگری، تجاری و… .

انواع روشنایی‌ها در نمای خارجی ساختمان در اصفهان

برای اینکه بدانید از چه نوع روشنایی‌هایی در نورپردازی خارجی ساختمان استفاده کنید، بهتر است که با انواع آن آشنا شوید:

نورپردازی-نمای-خارجی-ساختمان-در-اصفهان-

1_ چراغ‌های دفنی یا زمینی

لامپ‌های دفنی یا زمینی جز پرکاربردترین نوع لامپ در طراحی و نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان می‌باشند که درون زمین و اطراف ساختمان‌ها قرار می‌گیرند.
لامپ‌های زمینی برای برجسته‌سازی در قسمت‌هایی از ساختمان‌ها استفاده می‌شوند و به‌صورت هاله‌ی نور به ساختمان یا جسم‌های مختلف در محیط اطراف ساختمان به کار می‌روند و با ایجاد سایه‌روشن جلوه‌ی بسیار زیبایی به محیط می‌بخشد. ازجمله لامپ‌های مورداستفاده در این نوع از نورها، لامپ‌های LED هستند که در رنگ‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند.

2- چراغ‌های جت لایت

جت لایت‌ها نورهای پرقدرت با پرتاب نور بسیار بالایی می‌باشند که در ساختمان‌هایی با ارتفاع بلند استفاده می‌شوند. جت لایت‌ها در برابر رطوبت، برف و باران بسیار مقاوم هستند.

3- چراغ‌های وال واشر

چراغ‌های وال واشر مجموعه‌ای از نورهایی است که در کنار هم قرارگرفته و منبع نوری را ایجاد می‌کنند. وال واشرها نیز دارای تنوع رنگ زیادی می‌باشند و قابل تنظیم در زوایای مختلف. وال واشرها بسیار کم‌مصرف و بهینه‌اند.

4- چراغ‌های خطی یا لاینر

همچنین، برای نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان از چراغ‌های خطی که ازجمله چراغ‌های جدید و نو در صنعت نورپردازی ساختمان‌ها می‌باشند، استفاده می‌شود. طول عمر چراغ‌های خطی با توجه به این نکته که توانایی از بین بردن گرما را دارند، بسیار بالا بوده و عمر مفید بسیار خوبی دارند. از لاینرها به‌عنوان نورهای روکار و توکار استفاده می‌شود.

5- چراغ‌های اسپات لایت یا تابش نقطه ای

از چراغ‌های اسپات لایت در نماهایی استفاده می‌شود که نور به‌طور نقطه‌ای می‌تابد و صرفاً برای تأکید و جلب‌توجه نقطه‌ای خاص می‌باشد، مانند: ستون‌ها، مجسمه‌ها، کنده‌کاری‌های ساختمان و… . اسپات لایت‌ها در زوایای مختلف قابل تنظیم بوده و در رنگ‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند.

انواع سبک در نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان

برای نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان، از سبک‌های گوناگونی استفاده می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

نورپردازی-نمای-خارجی-ساختمان-در-اصفهان-سبک-ها

نورپردازی به سبک یکدست:

نورپردازی‌های یکدست از یک نقطه آغاز می‌شوند و سطح وسیعی را در بر می‌گیرند.

نورپردازی در داخل و خارج مکان:

این سبک از نورپردازی‌ها در کنار درب و پنجره‌ها که باز و بسته می‌شوند مورداستفاده قرار می‌گیرد مانند: درب‌های ورود و خروج یک ساختمان.
این نکته شایان ذکر است که در ساختمان‌های مسکونی از نورپردازی در کنار پنجره‌ها استفاده نمی‌شود.

نورپردازی به سبک منطقه‌ای:

نورپردازی‌های منطقه‌ای در محل‌های پراهمیت قرار می‌گیرند، ازجمله در کنار ستون‌ها، مکان‌های فرورفته یا برجسته و… .

اجرای نورپردازی نمای بیرونی ساختمان

نورپردازی خارجی ساختمان‌ها به دو صورت انجام می‌گیرد:

_ نورپردازی نمای ساختمان

امروزه نورپردازی نمای خارجی ساختمان‌ها، در جهان و ایران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و هرروزه تعداد ساختمان‌هایی که در نمای خارجی آن‌ها نورپردازی به‌کاررفته، بیشتر می‌شوند.
منظور از نورپردازی نمای خارجی ساختمان، استفاده از چراغ و لامپ‌های مخصوص روی نمای بیرون ساختمان می‌باشد که برای این کار از لامپ‌های مخصوص در رنگ و جنس‌های مختلفی استفاده می‌شود.

_ نورپردازی اطراف ساختمان

یکی از دلایل توجه به یک ساختمان به‌خصوص در تاریکی شب، نورهایی است که از خود ساختمان و یا محوطه‌ی اطراف ساختمان منتشر می‌شود.
نورپردازی محوطه‌ی ساختمان دارای اهمیت خاصی است، چراکه علاوه بر جنبه‌ی زیبایی، باعث روشن شدن محیط اطراف نیز می‌شود. چراغ‌های مورداستفاده در این زمینه دارای ویژگی‌های خاصی ازجمله: ضد آب، ضدضربه و… هستند.

سخن پایانی

امروزه برای اینکه ساختمان‌های یک شهر، دارای هویت و همچنین چهره‌ای جذاب و دل‌نشین باشند، از نورپردازی خارجی استفاده می‌کنند. با نورپردازی نمای خارجی ساختمان می‌توانید به ساختمان موردنظرتان هویت و زیبایی ببخشید.
اگر به دنبال کیفیت مطلوب برای اجرای دیزاین و نورپردازی نمای خارجی ساختمان در اصفهان هستید، گروه ما برای ارائه‌ی راهنمایی و مشاوره رایگان در این زمینه آماده‌ی خدمت‌رسانی به شما می‌باشد.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه