نوسازی ساختمان در اصفهان | دکوراسیون داخلی | خانه آبشار
16748
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16748,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

نوسازی ساختمان در اصفهان

نوسازی ساختمان در اصفهان

نوسازی ساختمان در اصفهان از آن دست فعالیت‌هایی است که بدون این‌که تغییری در نقشه‌ی اولیه‌ی ساختمان ایجاد شود، باعث نو شدن طراحی ساختمان می‌شود. نوسازی به معنی بازسازی در دکوراسیون و طراحی است که با آن می‌توانید تغییراتی در نمای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کنید.
متخصصان و طراحان دکوراسیون معمولاً نوسازی ساختمان را به‌منظور: افزایش کیفیت، زیباسازی، بهبود انرژی، بهبود ایمنی و… انجام می‌دهند. همچنین نوسازی ساختمان‌ها، علاوه بر بهبود کیفیت کلی ساختمان باعث افزایش ارزش ساختمان نیز می‌شود.

شیوه و روش‌های مختلفی برای انجام نوسازی ساختمان در اصفهان وجود دارد که می‌تواند شامل تغییرات جزئی و کلی در داخل یا خارج ساختمان موردنظر شود.
در این مقاله روش‌ها و اطلاعات کامل در خصوص نوسازی ساختمان‌ها عنوان شده است، با ما همراه باشید.

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-چرایی

چرا ساختمان‌ها به نوسازی نیاز دارند؟

اکثر افراد تمایل به زیبا و نو شدن محیط پیرامون خود دارند، ایجاد تغییرات جدید و مثبت در ظاهر هر محیطی بسیار دلپذیر و موردپسند است، به همین دلیل هر روزه شاهد افزایش چشمگیر در امر نوسازی و بازسازی ساختمان‌ها هستیم.
با توجه به هزینه‌ی بالای ساخت‌وساز و همچنین تخریب و از نو ساختن ساختمان‌ها، بازسازی و نوسازی ازنظر صرفه‌جویی در زمان و هزینه نیز بسیار به‌صرفه‌تر است.
افراد برای به‌روز شدن محیط زندگی خود، علاوه بر تمایل داشتن به ظاهری زیبا برای ساختمان موردنظرشان به‌منظور بهبود کیفیت در مصرف انرژی، افزایش سطح ایمنی و… به نوسازی ساختمان تمایل پیدا کرده‌اند. نوسازی یک ساختمان می‌تواند شامل ایجاد تغییرات کلی و جزئی به‌منظور بهبود کیفیت در ساختمان شود.

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-علت

آیا نوسازی با بازسازی تفاوت دارد؟

بازسازی و نوسازی ساختمان‌ در اصفهان، در دکوراسیون و طراحی داخلی دو فرآیند متفاوت هستند، در زیر به‌طور مختصر در مورد تفاوت شان اشاره شده است:

نوسازی ساختمان:

نوسازی به معنی تعمیر و مرمت ساختمان، به‌منظور بهبود وضعیت موجود و افزایش کیفیت و طول عمر ساختمان است. در نوسازی ساختمان در اصفهان برخی از قسمت‌های خانه دچار تغییراتی می‌شوند. به‌طور مثال تغییر دیوارپوش، کفپوش و یا استفاده از سقف کاذب و… .
امروزه یکی از گام‌های مهم برای بهتر شدن محیط داخل ساختمان‌ها نوسازی است.

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-نوسازی

بازسازی ساختمان:

بازسازی به معنی تغییرات کلی و اساسی یک ساختمان است. در بازسازی ساختمان در اصفهان بخش زیادی از ساختمان تخریب و یا ترمیم می‌شود، ازجمله: تغییر در مکان دیوارها، جابه‌جایی درها و پنجره‌ها، تعمیر یک ساختمان قدیمی و… ازجمله اقداماتی است که در بازسازی ساختمان‌ها انجام می‌شود.
پس تفاوت اصلی بین نوسازی و بازسازی در ساختمان را می‌توانیم به تغییرات ناشی از آن‌ها بدانیم. نوسازی تغییر در ظواهر ساختمان و بازسازی شامل تغییراتی در ماهیت اصلی ساختمان.

روش‌ها و انواع نوسازی ساختمان در اصفهان

نوسازی ساختمان در اصفهان به صورت‌های مختلفی انجام می‌شوند‌.
همان‌طور که در بالا اشاره کردیم نوسازی می‌تواند باعث تغییرات جزی و کلی در ظاهر ساختمان شود.
در زیر به انواع نوسازی ساختمان اشاره شده است:

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-بازسازی

نوسازی کلی ساختمان:

در نوسازی کلی ساختمان، تغییرات کاملی در جزییات داخل و خارج از ساختمان انجام می‌شود، ازجمله: تغییراتی در سیستم‌های الکتریکی، سیستم‌های مکانیکی، بهبود مصرف انرژی و… . این نوسازی باعث خواهد شد که بهبود بسیار زیادی در مصرف انرژی‌ها نیز داشته باشیم و از سیستم‌های بهینه استفاده کنیم.

نوسازی زیرساختی:

نوسازی زیرساختی شامل بهبود وضعیت سیستم‌های اساسی ازجمله: سیستم‌های برق، آب و گاز سیستم‌های تهویه، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و سیستم‌های امنیتی می‌شود. در نوسازی زیرساختی نیز مانند نوسازی کلی شاهد بهبود مصرف انرژی خواهیم بود.

نوسازی در نمای خارجی:

در این نوع از نوسازی، تغییراتی کلی در نمای بیرونی ساختمان انجام می‌شود. ازجمله تغییرات و بازسازی کفپوش، فضای سبز و… .

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-بیرونی

نوسازی داخلی:

نوسازی داخلی شامل تغییراتی در داخل ساختمان‌ها است به‌طور مثال تغییرات در دکوراسیون داخلی مانند تعویض کاغذ دیواری‌ها، تغییر کفپوش کف ساختمان و… .
نوسازی ساختمان‌ها با هر یک از این روش‌ها بسته به نوع و شرایط ساختمان موردنظر متفاوت است.

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-داخلی


نوسازی با توجه به نیاز هر ساختمان، هزینه‌ای که برای این کار صرف می‌کنید و عوامل دیگر انجام می‌گردد. شما می‌توانید از متخصصین خانه آبشار، برای نوسازی ساختمان در اصفهان مشاوره‌ی رایگان دریافت کنید.

مراحل نوسازی ساختمان

نوسازی ساختمان در اصفهان، دارای مراحل و جزییات زیادی است اما ما به‌طور خلاصه می‌توانیم مراحل نوسازی را به پنج مرحله تقسیم کنیم:

مرحله یک: برنامه‌ریزی در نوسازی

در مرحله‌ی اول نوسازی ساختمان در اصفهان متخصصین در این زمینه، یک بازدید کلی از ساختمان موردنظرتان انجام می‌دهند، پس از بازدید، آن‌ها نیازها، تغییرات و تعمیرات ساختمان را یادداشت می‌کنند.
این نکته قابل‌توجه است که برای نوسازی محل زندگی‌تان، متخصصین این کار باید از منزل شما بازدید کنند؛ بنابراین اگر قصد نوسازی دارید باید از قبل آماده بازدید مهندسین باشید.
همچنین بعد از بازدید، طراحان، هزینه‌ای که باید صرف نوسازی شود را به شما ارائه می‌دهند که این موضوع به شما کمک می‌کند، با توجه به شرایط و بودجه‌ی خود، محل زندگی یا محل کار خود را طراحی کنید.

مرحله دو: تخریب

پس از مرحله‌ی اول و بازدید از مکان، نوبت به تخلیه و در صورت نیاز تخریب بعضی از قسمت‌های محل موردنظر می‌رسد، منظور از تخریب در این مرحله تخریب‌های ظاهری می‌باشد. به طور مثال ممکن است قسمتی از دیوارها یا جدا کننده‌ها را تخریب و جداکننده دیگری با توجه به مدل دکوراسیون داخلی مورد نظر شما جایگزین کنند.

نوسازی-ساختمان-در-اصفهان-تخریب

مرحله سه: مقاوم‌سازی مکان‌های فرسوده

در این مرحله، پس از بررسی‌های موردنظر که از ساختمان صورت گرفته، مکان‌هایی که نیاز به مقاوم‌سازی دارند، انجام می‌شود، به‌طور مثال: اضافه کردن دیوارهای کاذب، تغییر در اندازه‌ی در و پنجره‌ها و… .

مرحله چهار: اصلاحات

برای مرحله‌ی اصلاحات در نوسازی ساختمان در اصفهان، کلیه‌ی تأسیسات الکتریکی و سیم‌کشی خانه همچنین لوله‌کشی، عایق‌بندی درب و پنجره‌ها در برابر سرما و تغییرات سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی انجام می‌شود.

مرحله پنج: نازک‌کاری

پس از انجام کلیه‌ی تغییرات که در مراحل قبل بیان کردیم، نوبت به نازک‌کاری ساختمان می‌رسد. نازک‌کاری شامل نصب دیوارپوش‌ها، کفپوش‌ها، سقف‌های کاذب، اجرای نورپردازی‌های مربوطه، نصب کابینت‌های آشپزخانه و… می‌شود. درواقع نازک کاری به عملیاتی می‌گویند که باعث زیباسازی فضای داخلی و خارجی شده و آن را قابل سکونت می‌کند.
در زمینه‌ی نوسازی ساختمان بهتر است که از تجربه و تبحر افرادی که در این زمینه تخصص دارند استفاده نمایید، شما می‌توانید از مشاوره رایگان مجموعه‌ی خانه آبشار برای نوسازی ساختمان موردنظرتان استفاده نمایید. کافی است برای برقراری ارتباط با کارشناسان ما برروی کلمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد نوسازی ساختمان در اصفهان، مطالبی را عنوان کردیم. امروزه با توجه به علاقه‌ی افراد به زیبایی و جذابیت در دکوراسیون محل زندگی و محل کار خود، نوسازی ساختمان‌ها نیز بسیار پرطرفدار شده است. نوسازی ساختمان‌ها با توجه به شرایط و سلیقه‌ی افراد ازجمله: هزینه‌ای که صرف این کار می‌شود، موقعیت مکانی و… انجام می‌گیرد. در نظر گرفتن نکات و مراحلی که در این مقاله ذکر شد بسیار کمک کننده خواهد بود برای تصمیم گیری درمورد نوسازی ساختمان در اصفهان.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه