از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان | دکوراسیون داخلی | خانه آبشار
16533
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16533,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان

از-سیر-تا-پیاز-بازسازی-خانه-در-اصفهان

از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان

در چند سال اخیر بازسازی خانه در اصفهان فرایندی رو به رشد بوده که باعث بهبود بافت فرسوده و قدیمی اصفهان گردیده است. بازسازی خانه یک فرایند مهم و اساسی است که بهبود و بهینه‌سازی فضاهای زندگی را به همراه دارد. بازسازی خانه در اصفهان، با بهبود تناسب فضاها، افزودن امکانات جدید، بهبود کیفیت ساخت‌وساز، بهبود نورپردازی و تهویه مناسب از یک‌سو، به شما امکان فراهم کردن فضاهای متناسب با نیازها و سلیقه‌های خود را می‌دهد و از سوی دیگر، می‌تواند ارزش‌افزوده قابل‌توجهی به ملک شما اضافه کند.
ما در این مقاله قرار است از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان را برای شما بازگو کنیم پس تا انتهای این مقاله همراه مجموعه خانه آبشار باشید.

مراحل انجام بازسازی خانه در اصفهان

انجام بازسازی خانه، درست مانند انجام هر کاری دیگری دارای مراحل متعددی است. بهتر است پیش از انجام آن با مراحل و برنامه‌ریزی برای آن آشنا باشیم تا بتوانیم در زمان مناسب بهترین تصمیم را بگیریم.

۱. برنامه‌ریزی

اولین مرحله برای بازسازی خانه در اصفهان یا هر جای دیگر از این کشور پهناور، اقدام به برنامه‌ریزی برای آن است. مرحله برنامه‌ریزی برای بازسازی خانه، اساسی‌ترین قدم است که به اجرای موفقیت‌آمیز آن کمک می‌کند.

بازسازی خانه نیاز به اقدامات متعددی دارد که اگر همه آن‌ها در یک برنامه به‌درستی گنجانده نشوند در ادامه ممکن است به مشکلاتی برسیم که قابل‌حل در زمان مدنظر ما نباشند.
در این مرحله، تمامی موارد ازجمله ابزارها، مصالح و دیگر مواردی که در ارتباط با بازسازی موردنیاز است گنجانده می‌شود تا اطمینان حاصل کنیم که در روند اجرا به مشکل نخواهیم خورد. همچنین، در این مرحله مشکلات احتمالی که ممکن است در روند کار به آن‌ها بربخوریم نیز شناسایی خواهند شد تا بتوانیم نیازهای احتمالی برای مقابله با آن مشکلات را نیز فراهم کنیم. این نیازسنجی و برنامه‌ریزی، کیفیت اجرایی پروژه را بهبود می‌بخشد و فرایند را بهینه‌سازی خواهد کرد.

برنامه-ریزی-برای-بازسازی-خانه-در=اصفهان

۲. تخریب و خالی کردن فضا اولین قدم اجرایی در بازسازی خانه در اصفهان

اولین قدم عملی و دومین قدم پس از برنامه‌ریزی، خالی کردن فضای خانه و درنهایت تخریب کل یا بخشی از خانه که نیاز است در فرایند بازسازی از نو ساخته شود. در این مرحله رعایت ایمنی و وجود مهندسان ناظر یا به‌کارگیری افراد دارای مهارت، بسیار اهمیت خواهد داشت. به‌طور مثال برای تخریب خانه ابتدا باید مکان دقیق لوله‌های آب و گاز و همچنین مکان دقیق عبور سیم‌های برق در نظر گرفته شوند تا در فرایند تخریب موجب به وجود آمدن مشکلات و به خطر افتادن ایمنی ساختمان و کارگران نشود. این مرحله اساسی پیش‌نیاز آماده‌سازی فضا برای اجرای مراحل بعدی بازسازی خانه در اصفهان خواهد بود.

۳. نصب سازه‌های جدید

پس از تخریب، تمامی زباله‌ها و بازمانده‌های ساختمانی از محل خارج، فضا تمیز و خالی شده و آماده اجرای مراحل بعدی بازسازی می‌شود. سپس در این مرحله دیوار‌ها، سقف، کف و دیگر سازه‌های اولیه، مطابق برنامه و نقشه از پیش تعیین‌شده نصب می‌شوند.

در فرآیند بازسازی، ممکن است مکان دیوارها و حتی سقف نیز تغییر کند. امروزه برخی از خانه‌ها با سقف‌های بلند‌تر و اصطلاحاً به صورت دوبل ساخته می‌شوند تا فضای بیشتری را به خود اختصاص دهند.

کف نیز ممکن است بر اساس طرحی که از قبل برای آن برنامه‌ریزی شده است دارای تغییراتی مانند تغییر نوع کفپوش یا طرح و رنگ شود که سازگار با بقیه فضای خانه باشد.
سایر سازه‌های خانه مانند در و پنجره نیز در این مرحله بازسازی اولیه خواهند شد.

۴. تأسیسات گرمایشی، سرمایشی، برق، لوله‌کشی

یکی از مواردی که در بازسازی خانه در اصفهان حائز اهمیت است، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی است. استان اصفهان در منطقه‌ای از آب‌وهوا قرار داد که تقریباً در نیمی از فصول سال گرم و در نیم دیگر آن سرد است بنابراین خانه‌ها در این استان هم نیاز به سیستم‌های گرمایشی و هم نیاز به سیستم‌های سرمایشی خواهند داشت.


الف) سیستم‌های گرمایشی:
امروزه سیستم‌های گرمایشی مانند بخاری‌های گازی از رده خارج شده‌اند و جای آن‌ها را سیستم‌های گرمایشی برقی یا برقی-آبی گرفته است. سیستم‌های گرمایشی برقی مانند کولرهای گازی که هم به‌عنوان سیستم گرمایشی عمل می‌کنند و هم سرمایشی و سیستم‌های برقی-آبی نیز مانند شوفاژ که با استفاده از آب داخل رادیاتورها به خانه‌های گرمای مطبوعی را هدیه می‌دهد. (کولرهای گازی که با برق کار می‌کنند و به این علت کولر گازی نام‌گذاری شده‌اند که گاز مبرد درون آن همواره در حال گردش است که با گاز شهری متفاوت است.

اگرچه سیستم‌های گرمایشی برقی (مانند کولرگازی) فضای کمتری را از خانه اشغال می‌کنند اما به نظر می‌رسد برای استان‌هایی مانند اصفهان در فصول سرد سرمای شدیدی را متحمل می‌شود مناسب نباشد.
در فرآیند نصب سیستم‌های گرمایشی نیز ابتدا نیازهای گرمایشی خانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس سیستم‌های مناسب با توجه به‌اندازه و نوع خانه انتخاب می‌شود. سپس، لوله‌کشی‌های گرمایشی در دیوارها و کف‌ها نصب می‌شوند و رادیاتورها یا پکیج‌های گرمایشی در نقاط مختلف خانه قرار داده می‌شوند. پس از نصب، سیستم‌های گرمایشی به شبکه برق و گاز متصل می‌شوند و تست و تنظیمات نهایی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم به درستی کار می‌کند.

کولر-گازی-بخاری-شوفاژ-بازسازی-خانه-در-اصفهان

ب) سرمایشی:
همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد اصفهان ازجمله شهرهایی است که علاوه بر تجربه فصول سرد، فصل‌های گرم را نیز در طی یک سال پشت سر می‌گذارد و نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده یا اصطلاحاً سرمایشی نیز دارد. در فرایند اجرای سیستم خنک‌کننده نیز مانند سیستم‌های گرمایشی، ابتدا نیازسنجی صورت خواهد گرفت و پس‌ازآن اقدامات لازم صورت می‌گیرد. در حال حاضر سیستم‌های سرمایشی متنوعی در بازار موجود می‌باشد که با توجه به اولویت‌های هر خانه می‌توان از آن‌ها در مکان مناسب خانه استفاده کرد.


ج) تأسیسات الکتریکی:
تأسیسات برقی یکی از عناصر اساسی و حیاتی در بازسازی خانه در اصفهان به شمار می‌رود که برای روشنایی، ارتباطات، امنیت و… کاربرد دارد. شاید به‌جرئت بتوان گفت امروزه بیش از ۹۰٪ فعالیت‌های روزانه در منازل و یا حتی زیبایی‌های داخلی و خارجی خانه‌های مدرت به سمت استفاده از الکتریسیته سوق پیدا می‌کند و با استفاده از برق و الکتریسیته محقق می‌شود، بنابراین استفاده درست از آن‌ها و ایجاد دسترسی‌های مناسب در خانه یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به هر خانه می‌باشد.

این تأسیسات شامل نصب و اتصال سیستم‌های برقی مانند نورپردازی داخلی و خارجی، پریزها، سیستم‌های گرمایشی برقی، سیستم‌های هوشمند، دزدگیر و آیفون و هرآن چه که به الکتریسیته مربوط است، می‌شود. در فرآیند نصب تأسیسات برقی، نیازسنجی و امنیت برای محل قرارگیری کلید پریز‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


د) لوله‌کشی ساختمان:
لوله‌کشی یکی دیگر از مراحل بااهمیت در فرایند بازسازی خانه در اصفهان می‌باشد که برای انتقال آب، گاز، فاضلاب و سایر مایعات بین نقاط مختلف ساختمان استفاده می‌شود. این سیستم شامل نصب و اتصال سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایشی و نصب و اتصال لوله‌ها به منبع و مقصد مربوطه نیز می‌شود. در فرآیند لوله‌کشی، ابتدا مسیر مناسب برای اتصال و انتقال مایعات و گازها مشخص می‌شود و سپس لوله‌ها در محل مناسب نصب و اتصال می‌شوند.


نکته:
قوانین ایمنی در ساختمان‌سازی همواره تأکید دارند که برای انجام امور این‌چنینی که احتمال خسارت‌های جانی یا مالی را در پی دارد فقط از متخصصان در این حوزه استفاده شود. برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص برروی کلمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

پوشش دیوارها و کف اولین مرحله زیباسازی در بازسازی خانه در اصفهان

پس از اتمام مراحل زیرساختی در بازسازی خانه در اصفهان اکنون مرحله زیباسازی در عین استحکام است. دیوارها و کف در فرآیند بازسازی خانه به زیبایی فضا جلوه‌ی دیگری خواهند داد. امروزه انواع پوشش‌ها برای دیوارها ازجمله انواع دیوار کوب ها انواع کاغذ دیواری‌ها و یا لمسه تایل‌های جذاب و انواع پوشش‌های کف ازجمله کفپوش‌های سرامیکی، پارکت، کاشی، لمینت و… انتخاب را برای هر انسان هنر دوست خوش‌سلیقه‌ای دشوار می‌کند؛ اما این دشواری به هر نتیجه‌ای که منتهی شود زیبایی مخصوص به خود را به خانه بازسازی شده خواهد بخشید.

اگرچه زیبایی دیوارها و کفپوش اولین موردی است که به چشم خواهد آمد اما نباید از عملکرد آن‌ها غافل شد. کفپوش و دیوارها می‌بایست با شرایط اقلیمی و محیطی سازگار باشند تا هم عمر طولانی‌تری داشته باشند و هم بهترین عملکرد را در خانه به‌جای گذاشته و کارآمد باشند.

کفپوش-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان

کناف و نورپردازی داخلی یکی از مراحل جذاب بازسازی خانه در اصفهان زیبا

کناف و نورپردازی یکی از فرایند‌های جذاب در بازسازی خانه در اصفهان به شمار می‌آید. استفاده از کناف در دیوارها و سقف‌، امکان ایجاد طرح‌ها و الگوهای متنوع و دلپذیر را فراهم می‌آورد که می‌تواند به طراحی داخلی ساختمان شخصیت و شکوه بیشتری ببخشد.
همچنین با استفاده از نورپردازی مناسب، می‌توان به جلب‌توجه به نقاط خاص فضاهایی از خانه پرداخت و یا حتی بدون دیوارکشی بین برخی فضاها تمایز ایجاد کرد. این دو عنصر، به‌عنوان بخش‌های اساسی از فرآیند بازسازی خانه، نقش مهمی در ایجاد فضاهای زیبا و دلپذیر ایفا می‌کنند.

کناف-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان

از اهمیت دکوراسیون در بازسازی خانه در اصفهان غافل نشویم

امروزه دکوراسیون در خانه‌های ما مردم ایران از اهمیت بالایی برخوردار گشته است. دکوراسیون فضای خانه را از یکنواختی خارج کرده و وجه تمایزی بین منازل مسکونی و واحدهای دیگر با کاربری‌های تجاری و اداری محسوب می‌شود.

در مراحل بازسازی خانه در اصفهان، اهمیت دکوراسیون در این شهر زیبا بیش از هرجای دیگری مشهود است؛ زیرا این شهر دارای فرهنگ و طراحی معماری خاصی است که می‌تواند به‌طور مؤثری در طراحی داخلی خانه‌ها تأثیر بگذارد. انتخاب رنگ‌ها، طرح‌ها، مواد و مصالح دکوراتیو، همه و همه می‌تواند با توجه به فرهنگ و سنت‌های محلی اصفهان و به‌ویژه ارثیه‌های معماری این شهر انتخاب شود.
ازاین‌رو، در مراحل بازسازی خانه در اصفهان، توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی برای خلق فضاهای زیبا و دلپذیر حائز اهمیت است.

دکوراسیون-داخلی-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان

آشپزخانه و کابینت، از مهم‌ترین قسمت‌های بازسازی خانه در اصفهان

آمارها نشان می‌دهد در امر بازسازی خانه‌ها، بانوان نقش پررنگی‌تری را ایفا می‌کنند که این نقش از سلیقه و زیبایی هنری آنان نشأت می‌گیرد. آشپزخانه نیز به‌عنوان قلب هر خانه، نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره داشته و مهم‌ترین دغدغه هر کدبانو، داشتن آشپزخانه‌ با کابینت‌هایی مطابق با سلیقه و نیازهای بانوان است.
امروزه کابینت‌ها روز به روز مدرن‌تر شده و راحتی و آسایش بیشتری را برای خانه‌ها به ارمغان می‌آورند. سینک‌های ظرفشویی چندکاره، کابینت‌های جادار، کشو‌های ریلی و آسانسوری، همه و همه از مزایای پیشرفت در امر بازسازی آشپزخانه به شمار می‌رود.

کابینت-آشپزخانه-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان

نمای بیرونی ساختمان در بازسازی خانه در اصفهان

چند سالی است که نمای بیرونی ساختمان‌ها در حال تغییرات چشم‌گیری است که این تغییرات روز به روز منجر به زیبایی‌های بیشتری شده است. استفاده از نورپردازی در نمای بیرونی یا مصالح کلاسیک، زیبایی را در نمای بیرونی ساختمان‌ها دوچندان کرده است.


انواع مختلفی برای نمای بیرونی ساختمان وجود دارد که در زیر به نوع کلی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


الف) نمای سنتی یا کلاسیک:
این نوع نماها از مواد سنتی مانند آجر، سنگ، یا چوب ساخته می‌شوند و به‌طورکلی با طرح‌های سنتی و قدیمی تزئین می‌شوند. این نماها اغلب با جلوه‌های ارزشمند بافت معماری سنتی هماهنگی دارند.

نمای-خارجی-کلاسیک-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان


ب) نمای مدرن:

در این نوع نماها از مصالح مدرن مانند شیشه، فلز و یا بتن استفاده می‌شود. این نماها به‌طورمعمول دارای خطوط ساده، شکل‌های هندسی و سطوح صاف هستند که به طراحی مدرن ساختمان‌ها می‌پردازند.

نمای-خارجی-مدرن-در-بازسازی-خانه-در-اصفهان

در هردو نوع از این نماها می‌توان از نورپردازی استفاده کرده و زیبایی آن‌ها را دوچندان کرد.
در فرآیند بازسازی خانه در شهر اصفهان، توجه به نمای بیرونی ساختمان به‌عنوان یک شهر مدرن و با طراحی‌های معاصر از اهمیت بالایی برخوردار است. اصفهان با بافت قدیمی و فرهنگ غنی، امروزه به‌عنوان یکی از شهرهای مدرن و پویا در ایران شناخته می‌شود.

در بازسازی خانه‌ها، نمای بیرونی ساختمان با توجه به این شهرت و شخصیت خاص شهر، باید به شکلی طراحی شود که هماهنگ با محیط اطراف بوده و به زیبایی معماری اصفهانی بیفزاید.

طراحی نمای بیرونی با استفاده از روش‌ها و مصالح مدرن، به همراه در نظر گرفتن و احترام به میراث قدیمی معماری این شهر، می‌تواند به شکلی منحصربه‌فرد و جذاب باشد که زیبایی‌های مدرن و سنتی اصفهان را در هم‌آمیخته و با استفاده از رنگ‌، نقش‌ و طرح‌های مناسب، بازسازی خانه را به یک آثار هنری معاصر تبدیل ‌کند که در کنار زیبایی‌های قدیمی شهر، شکوه و جلال قدیمی این شهر را نیز به آن اضافه کند.

بازسازی خانه و سفر هنری و معماری در اصفهان

مقاله از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان به یک سفر هنری و معماری تبدیل شد که اگر برای تمامی خانه‌های آن اجرایی شود، با توجه به تاریخ و فرهنگ غنی این منطقه، به یک آثار هنری و زیبا تبدیل خواهد شد.

مجموعه خانه آبشار، با دقت تمام، از انتخاب مواد ساختمانی گرفته تا طراحی داخلی و نمای بیرونی، هر مرحله از بازسازی خانه در اصفهان را با دقت و ذوق هنری انجام می‌دهد تا به بهترین نتیجه دست یابد.

این مجموعه با توجه به خواست و سلیقه شما به ترکیبی از میراث فرهنگی و هنر معماری مدرن می‌پردازد و باعث به وجود آوردن فضاهای زیبا، کارآمد و متناسب با نیازهای مدرن می‌شود.
اصفهان به‌عنوان یکی از شهرهای فرهنگی و تاریخی ایران، باشکوه و جلال خود، سنگ‌فرشی است که هر خانه‌ای که در آن بازسازی شود، به یک آثار هنری درخشان و منحصربه‌فرد تبدیل می‌شود.

در پایان

در این مقاله سعی شد از سیر تا پیاز بازسازی خانه در اصفهان شرح داده شود. این مقاله تمامی مراحل انجام کار را به‌صورت خطی برای شما روایت می‌کند که با انجام آن در محیط عملی می‌تواند کاملاً متفاوت باشد بنابراین شما می‌توانید از کارشناسان ما که در تیم خانه آبشار که آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند، مشاوره رایگان دریافت کنید.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه