3 روش نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان | دکوراسیون داخلی | خانه آبشار
16568
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16568,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

3 روش نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان

روش-های-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-اصفهان

3 روش نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان

نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان چند سالی است که موردتوجه بسیاری قرارگرفته است. از زمان ابداع و اختراع لامپ‌ها و چراغ‌ها اکثراً از آ‌ن‌ها تنها برای روشنایی منازل و معابر استفاده می‌شد و استفاده‌های دیگر از آن‌ها مانند تزئینات تنها برای مکان‌های خاص در شهر و یا مراسمات مخصوص و آن‌هم نه به‌صورت بسیار شکیل، استفاده می‌شد.

اکنون چند سالی است که نورپردازی‌های داخلی ساختمان‌ها به‌عنوان زیباسازی خانه‌ها چه در فضای بیرونی و چه در داخل خانه موردتوجه قرار گرفته است. این فضاسازی‌ با نورپردازی علاوه بر جلوه زیبای بصری که به خانه‌ها می‌دهد، در بهینه‌سازی از فضا نیز بسیار مؤثر واقع شده است.
در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نقش نورپردازی در طراحی داخلی:

انتقال احساسات خوشایند:

نورپردازی داخلی اگر به‌درستی اجرا شود می‌تواند احساسات مختلفی را به مخاطب برساند و ایجاد تغییراتی در خلق‌وخو و رفتار افراد ایجاد کند فرایندی که امروزه در طب پزشکی نیز موردتوجه قرار گرفته است و برخی بیماری‌ها را با نور و رنگ درمان می‌کنند و به آن رنگ درمانی می‌گویند. این نورها با القای احساسات خاصی که به انسان‌ها می‌بخشند اگر مدام مورداستفاده قرار گیرند می‌توانند تأثیرات مثبت زیادی داشته باشند. به‌طور مثال نور آبی احساس آرامش، اطمینان و خنک بودن را به خانه می‌بخشد و نور‌های قرمز، نارنجی و زرد نیز احساس گرما، صمیمت و دوستی را القا می‌کنند.

انتقال-احساسات-خوشایند-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

زیبایی:

علاوه بر این، اجرای نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان نسبت به دیگر شهرها اهمیت بیشتری نیز خواهد داشت چراکه شهر اصفهان به‌عنوان نصف جهان مزین شده و لایق اجرای زیباترین نماها نیز هست.

زیبایی-نور-پراکنده-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان


از طرفی استفاده از نورپردازی در سقف، دیوارها، کف، راه‌پله‌ها و حتی دکوراسیون خانه می‌تواند زیبایی را بیش‌ازپیش در هر خانه به ارمغان آورد اما توجه به این نکته ضروری است که این زیبایی می‌بایست در ارتباط با دیگر المان‌های خانه شکل بگیرد و ترکیب جذابی را نیز به همراه داشته باشد؛ بنابراین مشورت گرفتن از یک متخصص در این امر شاید بدیهی به نظر برسد.

نورپردازی-سقف-دیوار-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

مجموعه خانه آبشار با بیش از یک دهه فعالیت در امر بازسازی خانه می‌تواند مشاور خوبی در زمینه نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان باشد. شما می‌توانید از کارشناسان ما در این رابطه مشاوره رایگان دریافت کنید.


تفکیک فضا:

یکی دیگر از نقش‌های نورپردازی داخلی، تفکیک محیط خانه بدون جداکننده‌های فیزیکی است. شما می‌توانید با استفاده از نورپردازی‌های اصولی قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق پذیرایی یا اتاق‌نشین من راحتی خانه را از هم تفکیک کنید.

تفکیک-فضا-با-نور-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

3روش استفاده از نور در نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان

به‌طورکلی نور‌هایی که برای نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان استفاده می‌شود به سه دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه هرکدام از آن‌ها را شرح داده و نمونه‌هایی از این نورپردازی را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

انواع-نور-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-اصفهان

نور مستقیم:

استفاده از نور مستقیم امروزه در اکثر خانه‌ها به خصوص در نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان مرسوم است. این نور مستقیماً به همان فضا که موردنظر ماست تابیده می‌شود و دقیقاً همان نقطه را روشن می‌کند؛ مانند نورهایی که به میزهای نهارخوری یا اپن‌های جزیره تابیده می‌شود.
از نور مستقیم می‌توان برای میز کار نیز استفاده کرد زیرا علاوه بر روشنایی بسیار خوبی که به محیط می‌دهد می‌تواند از خستگی بیش‌ازحد چشم‌ها نیز جلوگیری کرده و همچنین جلوه‌ی زیبایی نیز به آن ببخشد.

نور-مستقیم-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-اصفهان


نور غیرمستقیم:

نور‌های غیرمستقیم نیز به نورهایی گفته می‌شود که به‌طور مستقیم محیط خانه را روشن نمی‌کنند بلکه از تابش آن‌ها با دیگر اجسام و بازتاب آن به خانه باعث روشن شدن خانه می‌شوند مانند نورهایی که در زیر کناف‌های سقفی به کار می‌روند که علاوه بر زیبایی روشنایی محیط خانه را نیز به همراه دارد.

نور-غیر-مستقیم-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

یکی دیگر از کاربرد‌های نورهای غیرمستقیم که امروزه نیز بسیار مرسوم شده است، استفاده از این نورها در زیر راه‌پله‌ها در خانه‌های دوبلکس است. این نورها تاکنون به سه دلیل موردتوجه همگان بوده است اول این‌که به‌طور مستقیم فضا را روشن نمی‌کنند و در شب آزاردهنده نیستند، دوم، می‌توان از آن‌ها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به اعضای خانواده استفاده کرد برای زمان‌هایی که در هنگام شب قصد استفاده از راه‌پله‌های خانه را داشته باشند و سوم به دلیل زیبایی منحصربه‌فردی که در ترکیب با پله‌ها ایجاد می‌کنند.

نور-غیر-مستقیم-راه-پله-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

نور پراکنده:

از نورهای پراکنده بیشتر برای زیبایی فضاها استفاده می‌شود. این نورها را می‌توان به‌صورت‌ طرح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌های مختلف ایجاد کرد و زیبایی دوچندان را به فضا افزود.
نورهای پراکنده که احتمالاً تاکنون از آن‌ها در تالارهای عروسی استفاده می‌شد برای زیبایی و ایجاد جلوه‌های بصری استفاده می‌شود. به‌طور مثال با استفاده از این‌ نورها می‌توان شکل‌هایی مانند لوزی، گل‌های مثلثی و… بر روی دیوار ایجاد کرد. امروزه از این نوع نورپردازی علاوه بر این که در نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان استفاده می‌شود در دکوراسیون و نمای خارجی منازل نیز استفاده‌های زیادی می‌شود.

نور-پراکنده-در-نورپردازی-داخلی-ساختمان-مسکونی-در-اصفهان

استفاده از تکنولوژی‌های نوین در نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان:

در سال‌های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی استفاده از لامپ‌ها و روشنایی‌های هوشمند به‌شدت در میان مردم محبوب شده است. از تکنولوژی برای تغییر رنگ‌، تنظیم شدت نور، روشن و خاموش شدن روشنایی‌ها و یا حتی سیستم‌های خودکار تنظیم نور در شب و روز و متناسب با فضا استفاده می‌شود.
این تکنولوژی در استفاده از روشنایی نه‌تنها باعث زیبایی در نورپردازی داخلی ساختمان در اصفهان و یا دیگر مناطق کشور می‌شود، بلکه باعث صرفه‌جویی در مصرف برق نیز خواهد شد.


بررسی و نیازسنجی از مهم‌ترین اصول در نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان:

اگرچه نورپردازی در ساختمان به‌صورت کلی جلوه و زیبایی به آن می‌دهد اما نمی‌توان گفت هر نوع نورپردازی را می‌توان برای هر نوع فضایی در نظر گرفت. پیش از اجرای نورپردازی می‌بایست ساختمان ازنظر نیاز ساختمان و ساکنان آن، فضای تحت اختیار و همچنین جهت قرارگیری پنجره‌ها (شمالی-جنوبی یا شرقی-غربی) موردبررسی کارشناسان در این حوزه قرار گیرد تا بتوان بهترین نورپردازی را اجرا کرد.


کارشناسان ما در خانه آبشار با بیش از یک دهه تخصص و مهارت در نورپردازی داخلی ساختمان در اصفهان و شهرکرد، می‌توانند شما را برای تصمیم‌گیری برای نورپردازی راهنمایی کنند. دریافت مشاوره از کارشناسان ما کاملاً رایگان می‌باشد. برای دریافت مشاوره رایگان بر روی کلمه خانه آبشار کلیک کنید.

نتیجه‌گیری:

همان‌طور که گفته شد نورپردازی داخلی ساختمان مسکونی در اصفهان می‌تواند علاوه بر ایجاد جلوه‌های بصری، بر کیفیت زندگی نیز تأثیر گذاشته و آن را بهبود بخشد. همچنین می‌تواند محیط خانه را به یک محیط امن و آرامش‌بخش تبدیل کند.

بدون دیگاه

ارسال دیدگاه